Znalezienie najemcy

Znalezienie najemców do Twojej nieruchomości to proces, który właściwie przeprowadzony pozwala skrócić czas przestoju do minimum, a jednocześnie zmaksymalizować zainteresowanie ze strony potencjalnych kandydatów. Dzięki naszym sprawdzonym rozwiązaniom nie będziesz musiał wystawiać ogłoszenia na wielu płatnych portalach, czekać tygodniami na kontakt zainteresowanych, ani prezentować mieszkania dziesiątkom 'oglądaczy'. To potencjalni kandydaci będą Cię przekonywać do siebie i licytować się o Twoje mieszkanie.

znalezienie najemcy

Proces krok po kroku

Our awesome features
1
Home staging

Home staging to proces wydobywania wszystkich walorów Twojego mieszkania. Czasami inne ustawienie mebli lub dostawienie kilku eleganckich dodatków może sprawić, że pierwsze wrażenie potencjalnych najemców będzie niezapomniane.

Our awesome features
2
Sesja zdjęciowa

Dobrze zrobione zdjęcia to takie, które pokazują mieszkanie w taki sposób, jak ono faktycznie wygląda. Nie chodzi o to, żeby nakładać upiększające filtry, ponieważ kandydaci do zamieszkania mogą poczuć się oszukani, ale z drugiej strony słabe zdjęcia spowodują, że nikt nawet nie będzie zainteresowany oglądaniem mieszkania. Krótkie video albo zdjęcia 360 stopni zwykle najlepiej pomagają poczuć faktyczny standard i rozkład mieszkania.

Our awesome features
3
Publikacja ogłoszenia

Treść ogłoszenia zwykle stanowi już tylko tło do dobrze wykonanych zdjęć, natomiast napisane w sposób wyczerpujący pozwoli odpowiedzieć na większość potencjalnych pytań przyszłych najemców i odsiać wszystkich tych, którym z różnych powodów mieszkanie nie będzie odpowiadać.

Our awesome features
4
Prezentacja mieszkania

Prezentacja lokalu to zwykle pierwsze spotkanie 'na żywo' właściciela i potencjalnych najemców. W związku z powyższym, poza samym mieszkaniem liczy się też to, w jaki sposób zaprezentuje się sam właściciel lub zarządzający nieruchomością, bo to może zwiastować przyszłą współpracę obu stron. W zależności od reakcji na uwagi kandydatów do mieszkania, mogą oni uznać go albo za niechętnego do jakiego wsparcia albo za otwartego na wszelkie skargi i prośby. Zwykle obie te skrajności źle świadczą o współpracy (albo dla jednej albo dla drugiej strony), więc liczy się znalezienie 'złotego środka'.

Our awesome features
5
Negocjacje cenowe

Negocjacje cenowe wpisują się w szerszą politykę cenową, która dobrze zaplanowana pozwala na maksymalizację zysku. Zwykle pewna wysokość rabatu jest oczekiwana przez partnera rozmów, w związku z czym dobrze jest ją wcześniej uwzględnić.

Our awesome features
6
Weryfikacja najemców

Nie weryfikując w żaden sposób, czy najemcy mają stałe, legalne źródło przychodów, narażamy się na ryzyko wprowadzenia lokatora, który z góry zakłada, że nie będzie w ogóle lub będzie tylko częściowo opłacał czynsz. A jeżeli od początku będzie miał takie założenie, to można się spodziewać, że też będzie robił wszystko, aby jak najdłużej się z mieszkania wyprowadzić, co naraża nas na ryzyko długiej i kosztownej sprawy sądowej.

Our awesome features
7
Podpisanie umowy

Jak wiadomo, umowy są na złe czasy, to znaczy, że jeszcze zanim różnego typu niekorzystne okoliczności się przydarzą, musimy być przed nimi prawnie zabezpieczeni. Znacznie łatwiej jest rozwiązywać niestandardowe sytuacje jeżeli były one uprzednio przewidziane w umowie i zapisane zostało, jak należy wtedy postąpić.

Our awesome features
8
Przekazanie lokalu

Wydawać by się mogło, że po poprawnej weryfikacji najemców i właściwie podpisanej umowie to już tylko formalność. Nic bardziej mylnego! Przekazanie lokalu jest pierwszym krokiem do jego odbioru po zakończeniu umowy najmu i właśnie dlatego warto jest dobrze udokumentować stan przekazywanego lokalu.

Zainteresowany?

Client Portal | Internal Tools | Web App Builder | Free Website Builder Made with Softr